Faipari Szakmai Verseny - 2020. október 15-16.

V. Meghívásos faipari szakmai verseny és workshop
Soproni Egyetem
Simonyi Károly Kar és bázisiskolái

Program:

(program letöltése pdf formátumban ↓)


2020. október 15. (csütörtök)

12:00 – 13:00 Érkezés, szálláselfoglalás

13:00 – 14:00 Ebéd

14:00 – 14:10 Megnyitó – Prof. Dr. Fábián Attila általános rektorhelyettes (Ligneum)

14:10 – 14:15 Köszöntő:

– Dr. Farkas Ciprián Sopron Megyei Jogú Város polgármestere
 Kováts Árpád Soproni Kereskedelmi és Iparkamara titkára

14:15 – 14:30 Szabályismertetés (Ligneum)

14:30 – 18:00 Szakmai Elméleti Verseny (SOE NRRC Tanüzem)

14:30 – 15:30 Feladatlap kitöltése, szakrajz készítése

15:30 – 18:00 Elméleti, gyakorlati feladatmegoldások a támogató cégek közreműködésével (10-10perc)

» JAF Holz Ungarn Kft.
» Leitz Hungária Szerszám Kft.
» Roto Elzett Vasalatkereskedelmi Kft.
» Szolvegy Kft.
» Lenkei Bútorszerelvény Kft.

15:30 – 18:00 Furnérozás, előrajzolás

18:00 Városnézés, szabadprogram

 

2020. október 16. (péntek)

08:00 – 13:00 Szakmai Gyakorlati Verseny (SOE NRRC Tanüzem)

09:30 – 10:30 Kari vezetés és a Bázisiskolák képviselőinek Workshop (Építéstani Intézet, Marketing terem, B. ép. II. em.)

» 09:30 – 09:40 Az új szakképzésre való átállás néhány szempontja (Prof Dr. Lükő István)

» 09:40 – 10:00 Fa- és Bútoripari ágazati oktatás (Pagonyné Mezősi Marietta)

» 10:00 – 10:20 Okleveles technikus képzés (Prof. Dr. Magoss Endre, Dr. Joóbné Preklet Edina)

» 10:20 – 10:30 AutoCad továbbképzés az Egyetemen (Dr. Fehér Sándor)

13:00 – 14:00 Ebéd

13:00 – 14:00 Versenymunka értékelése

14:00 – 14:30 Eredményhirdetés (Ligneum)

14:30 Hazautazás

 

A versenyre meghívott csapatok (iskolák):
A Soproni Egyetem és Bázisiskolái számára meghirdetett verseny
  1. Vas Megyei SZC Hefele Menyhért Szakképző Iskola, Szombathely
  2. Székesfehérvári SZC Vörösmarty Mihály Technikum és Szakképző Iskola, I. csapat, Székesfehérvár
  3. Székesfehérvári SZC Vörösmarty Mihály Technikum és Szakképző Iskola, II. csapat, Székesfehérvár
  4. Budapesti Komplex SZC Kozma Lajos Faipari Technikum és Szakképző Iskola, I. csapat, Budapest
  5. Budapesti Komplex SZC Kozma Lajos Faipari Technikum és Szakképző Iskola, II. csapat, Budapest
  6. Baranya Megyei SZC Simonyi Károly Technikum és Szakképző Iskola, Pécs
  7. Kisalföldi ASZC Roth Gyula Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium, Sopron
  8. Budapesti Komplex SZC Kaesz Gyula Faipari Technikum és Szakképző Iskola I. csapat, Budapest
  9. Budapesti Komplex SZC Kaesz Gyula Faipari Technikum és Szakképző Iskola II. csapat, Budapest
  10. Hódmezővásárhelyi SZC Csongrádi Sághy Mihály Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium,Csongrád
  11. Soproni Egyetem, Simonyi Károly Kar, Sopron

3 fős csapatok (aktív tanulók, hallgatók)

A versenyben EUROSKILLS és WORLDSKILLS versenyeken részt vett tanulók nem vehetnek részt.


Az esemény sajtónyilvános, kép- és hangrögzítés történik. Az eseményen a járványügyi szabályokat (maszkviselés és távolságtartás) kötelező betartani!

Elérhetőségek

Simonyi Károly Műszaki, Faanyagtudományi és Művészeti Kar
9400 Sopron, Bajcsy-Zs. u. 4.
B épület, 2. emelet
Tel.: (99) 518-101
E-mail: skk-dekani@uni-sopron.hu