Scolar kiadó könyvadománya

Scolar Kiadó nagyvonalú adománnyal gazdagította az Egyetem könyvtárát. A könyvek képző– és iparművészeti, művészettörténeti és társadalomtudományi témaköröket ölelnek fel és elsősorban az Alkalmazott Művészeti Intézet könyvtárába kerülnek, de a Központi Könyvtárban és további intézeti könyvtárakban is fellelhetőek lesznek egyes kötetek.

A kiadó segítő szándékát jellemzi, hogy a könyveket egy hosszabb, adományozásra szánt tételeket gyűjtő listáról választhattuk ki, vagyis célzottan, a könyvtári gyűjtemény igényeinek megfelelő, Egyetemünk profiljába vágó kiadványokat vehettünk át. Ide tartoznak például a Scolar Design sorozat közkedvelt darabjai, mint a „Grafikai Tervezés Kézikönyve”, „Amikor Az Óriáskígyó Lenyeli Az Elefántot…”, Maczó Péter: „A csomagolásról” szóló könyve, valamint Zalavári József kollégánk tervezőművészeti témájú műve: „A Forma Tervezése”. A könyvek listája 48 címből áll és 92 kötetet tartalmaz.

Köszönjük, Scolar Kiadó!