8. Lombosfa Konferencia Sopronban

A Soproni Egyetem a bécsi Agrártudományi Egyetemmel (BOKU), a Faipari Tudományos Egyesülettel (FATE) és a COST FP 1407 Akcióval (ModWoodLife) együttműködve 2018. október 25-26-án rendezi meg Sopronban a 8. Lombosfa Konferenciát.

A konferencia ez évi témája: „A lombos faanyagok hasznosításának új aspektusai – A tudománytól a technológiáig”.

A konferencia szervezői kivonatokat, kutatási beszámolókat várnak minden témában, ami lombos faanyaggal kapcsolatos. A rendezvényen a tudományos előadásokon kívül vitaindító („keynote”) előadások, poszter szekció és technikai előadások is lesznek, mindez a lombos faanyagokra fókuszálva.

A konferencia tervezett témakörei az alábbiak, de az ezekbe nem tartozó, lombos fával kapcsolatos kutatási anyagokat is várják a szervezők:

• Lombosfa erőforrások és minősítésük
  • Lombosfa erdőgazdálkodás: kihívások és lehetőségek
  • Lombos faanyagok: faanyag tulajdonságok, ezek módosítása és a tulajdonságok egymással való kapcsolata, kölcsönhatása
  • Lombos faanyagok szerkezete és tulajdonságai
  • Ültetvényes faanyagok
  • A faanyag kereskedelem szabályozása
  • Lombosfa feldolgozási folyamatok új aspektusai
  • Szárítás, famodifikáció, funkcionalizálás
  • Gyártás és megmunkálás
  • Tartósság, biológiai károsítók, faanyagvédelem
  • Lombos faanyagok felhasználása kompozitokban és mérnöki faszerkezetekben
  • Új termékek lombos faanyagból
  • Terméktervezés, design, marketing kezdeményezések

A kutatók mellett cégeket, ipari partnereket is várnak a konferenciára a meghirdetett szekciókban. Megfelelő számú érdeklődő esetén terveznek egy „Lombos faanyagok gyakorlati hasznosítása – innovációk / kihívások” elnevezésű blokkot, ahol kerekasztalbeszélgetésre adódna lehetőség a magyar illetve külföldi kutatók és ipari szakemberek számára, megfogalmazott témákat körül járva, mint az Ipar 4.0 a faiparban, a lombos faanyagellátás jövője, vagy a szakemberutánpótlás kérdései.

A kutatási beszámolókat, kivonatokat 2018. június 1-ig várják a szervezők, melynek sablonja szintén elérhető a konferencia honlapján.

A meghosszabbított beküldési határidő: 2018. június 30.

Kérjük a kivonatokat az alábbi iránymutatás alapján küldjék be:

A szervezők feltett szándéka a konferencia lebonyolításával, hogy méltó folytatása legyen a korábbi évek rendezvényeinek, miután a legutóbbi, 2016-os konferencián a világ 18 országának (4 kontinensről) 34 intézménye képviseltette magát.

Külön szeretnénk felhívni a figyelmet, hogy egyetemünk dolgozóinak, doktoranduszainak, hallgatóinak a konferencia előadásain való részvétel ingyenes!

Bővebb információ közvetlenül a szervezőktől, vagy a hardwood@woodscience.hu e-mail címen kérhető.

A nemzetközi konferencia munkanyelve angol, részletes információ a weboldalon található.

Találkozzon fiatal illetve tapasztalt kutatókkal a világ minden tájáról, vegyen részt a 8. Lombosfa Konferencián!