Nyílt nap a Simonyi Károly Karon - 2018. november 14.

2018. november 14-én tartotta Nyílt napját a Simonyi Károly Műszaki, Faanyagtudományi és Művészeti Kar. Szerencsére nagy volt az érdeklődés az egyetem szakjai iránt: a diákok, szülők és érdeklődők szép számban megjelentek az egyetem főépületében tartott tájékoztatókon.

A Nyílt nap programja a B épületben kezdődött az érdeklődők érkezésével és regisztrációjával. A tájékoztató előadásokat Dr. Magoss Endre kezdte meg dékáni köszöntőjével, majd Joóbné Dr. Preklet Edina oktatási dékánhelyettes tartott egy átfogó bemutatkozást a Simonyi Károly Karról.

Ezután Hodgyai Zsolt SKK HÖK elnök adott némi ízelítőt az érdeklődőknek a diákhagyományokról, a kollégiumi- és diákéletről, majd Dr. Németh Gábor a duális képzések felelőse mondta el a fontosabb tudnivalókat az SKK faipari és mechatronikai duális képzéseiről és partner vállalatairól. Az ismetető előadások után lehetősége volt a jelenlévőknek feltenni kérdéseiket a jelen lévő előadóknak, szakfelelősöknek és szakértőknek.

A Nyílt nap végén következett a különböző képzési területek (alkalmazott művészeti, informatikai és műszaki képzések) bemutatkozása, melynek keretében érdeklődési területeknek megfelelően, csoportbontásban folytatódott különböző helyszíneken a program, többek között laborlátogatásokkal, a kutatóközpont megtekintésével, és az intézetek életébe való bepillantással.

A szervezők és az oktatók nevében köszönjük a nagy számú részvételt a Nyílt napon. Reméljük, hogy a megjelentek közül mindenki jól érezte magát a kari rendezvényen és kielégítő válaszokat kaptak felmerülő kérdéseikre.

Remélhetőleg sokuknak elnyerték tetszésüket a látottak és minél többüket köszönthetjük 2019. szeptemberében a karunkon, addigra már, mint új hallgatóinkat, a jól ismert "Jó szerencsét!" köszöntéssel!

A Nyílt napon készült fotók megtekinthetők az alábbi galériában ↓