Robot Race 3.0 országos középiskolás verseny

Idén is jó hangulatban telt a robotok versenye. Március 8-án a Soproni Egyetem Simonyi Károly Műszaki, Faanyagtudományi és Művészeti Kar és a Soproni Széchenyi István Gimnázium által szervezett Robot Race 3.0 versenyen három fős, középiskolás csapatok küzdöttek meg egymással.

Az első futamban a tudásalapú feladatok megoldásával szerzett pontokat válthatták robotalkatrészekre a versenyzők. A második fordulóban az arborétumban kutatták fel a motorokat. A begyűjtött alkatrészekkel felszerelt robotokat aztán a harmadik futamban programozták a csapatok a megadott feladatok végrehajtására.

Az idén már 3. alkalommal rendezett megmérettetésre 25 csapat jelentkezett Sopron mellett Szombathelyről, Szentesről, Salgótarjánból, Győrből, Pécsről, Nyíregyházáról, Mátészalkáról, Ajkáról, Hódmezővásárhelyről, Komáromból, Kecskemétről és Budapestről.

A résztvevők közül többen kifejezték, hogy jövőre is szívesen neveznének a Robot Race-re.

A nyertesek:

1. helyezett:

Cohesion
Bányai Júlia Gimnázium, Kecskemét
Csapattagok: Varga Ákos, Dúl András, Hegedüs András
Felkészítő tanár: Kiss Róbert

2. helyezett:

ENIGMA csapat
Győri Műszaki Szakképzési Centrum Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája
Csapattagok: Gáncs Krisztián, Hegedüs András, Lukács Dániel
Felkészítő tanár: Bognár Pál

3. helyezett: