III. Ipartörténeti konferencia - 2019. április 5.

A Faipari Tudományos Egyesület sok szeretettel meghív minden kedves érdeklődőt a III. Ipartörténeti konferenciára, melynek alcíme: Fordulópontok a hazai fafeldogozásban. Az előadások a 20. században a faipar különböző szakmaterületein belüli nagyobb változásokat és azok hatásait elemzik.

A konferenciát 2019. április 5-én 10:00-tól tartjuk Sopronban a Ligneum Látogatóközpontban.

A konferencia programja:

Levezető elnök:

Dr. Tóth Sándor FATE elnökhelyettes

Szemerey Tamás mestertanár

• 10:10  Megnyitó (Prof. Dr. Németh Róbert - FATE elnök)
  • 10:20  Bevezető a 20. századi fordulópontokhoz (Dr. Tóth Sándor - c. egyetemi tanár)
  • 10:40  Parketták, parkettagyártás (Várkonyi Gábor – c. egyetemi docens)
  • 11:00  Kárpitozott bútorok, gyártás (Wilheim Gábor - ügyvezető igazgató - Kanizsa Trend Kft. - Bútorszövetség elnöke)
  • 11:20  Szünet
  • 11:40  Ajtó/ablak és gyártás (Szemerey Tamás – mestertanár)
  • 12:00  A H5 kontraprofilos technológia az épületasztalosiparban (Metner Lajos - ügyvezető igazgató - H5 Kontraprofil Kft.)
  • 12:30  Zárszó (Dr. Tóth Sándor)

A szervezők arra kérik a résztvevőket, hogy regisztrációval jelezzék részvételi szándékukat.

A regisztrációs űrlapot erre a linkre kattintva találják!

Üdvözlettel:

Prof. Dr. Németh Róbert
FATE elnök

A meghívó és a program letölthető erre a linkre kattintva!