Fulbright: szemináriumok az Egyesült Államokban

A Fulbright Bizottság és az Amerikai Egyesült Államok Nagykövetsége rövid, öt-hat hetes szemináriumokat hirdet meg az Egyesült Államokban az amerikai társadalom, politikai berendezkedés, kultúra, történelem és más témák iránt érdeklődő:

• első- és másodéves egyetemi / főiskolai hallgatók

• egyetemi / főiskolai oktatók, kutatók

• középiskolai tanárok részére.

A szemináriumok időpontjai, jelentkezési feltételek, részletes témaleírások és pályázati adatlapok az alábbi linkeken találhatóak.

Első- és másodéves egyetemi, főiskolai hallgatók számára

Study of the U.S. Institutes for Student Leaders - Youth, Education, and Closing the Skills Gap:

Öt hetes, tanulmányi utakkal egybekötött intenzív program egyetemi/főiskolai hallgatók számára.

Pályázati határidő: 2019. január 22.

Egyetemi / főiskolai oktatók számára:

Study of the U.S. Institutes for Scholars:

Hat hetes, Tanulmányi utakkal egybekötött intenzív program egyetemi/főiskolai oktatók számára. A program célja, hogy elmélyítse a résztvevők tudását az USA társadalmáról, kultúrájáról, értékrendjéről és intézményeiről, ezáltal segítve az Egyesült Államokkal kapcsolatos tananyag kialakítását és az oktatás színvonalának emelését.

Pályázati határidő: 2019. január 22.

Középiskolai tanárok számára:

Fulbright Teaching Excellence and Achievement Program for Secondary School Educators:

Idén először Magyarországról is pályázhatnak a középiskolai tanárok a Fulbright TEA médiajártassági (Media Literacy track) programra. A résztvevők 2019 őszén vagy 2020 tavaszán utazhatnak az Egyesült Államokba, a hat hetes szakmai fejlesztési programok során egyetemi órákon vehetnek részt és amerikai középiskolákban is kipróbálhatják magukat.

Pályázati határidő: 2019. január 20.

Study of the U.S. Institutes for Secondary School Educators:

Öt hetes, tanulmányi utakkal egybekötött intenzív posztgraduális program középiskolai tanároknak.

Pályázati határidő: 2019. január 2.