Új tárgy indul: Startup kurzus

STARTUP KURZUS

Szeptemberben a Soproni Egyetemen is elindul Magyarország első felsőoktatási szintű e-learning startup kurzusa, ahol a jó ötletedért nemcsak kreditet, hanem ösztöndíjat is kaphatsz!

Ha korábban még nem volt alkalmad elmerülni a piac, a pénz és az innováció világában, akkor sem kell megijedned. A HSUP egy két féléves e-learning tárgy, amelynek első félévében az innovatív gondolkodásmód és a startup világ megismerése kerül a fókuszba, míg ha a második félévben is folytatnád a tárgyat, akkor a vállalkozások felépítésével kapcsolatos gyakorlati tudást sajátíthatod el. A HSUP webes applikációját laptopról, mobiltelefonról vagy bármilyen neked kényelmes eszközről használhatod. A kurzus során írott anyagok, videók és podcastok segítségével ismerkedhetsz meg az innováció és a startupok világával, teljesen online.

Az első szemeszter középpontjában az alábbi témák állnak:

• Mi az innováció? Mi az, hogy startup?
  • Ötletvalidáció – honnan tudom, hogy elég jó az ötletem?
  • Üzleti és pénzügyi tervezés
  • Piacralépés
  • A szellemi tulajdon védelme
  • Felkészülés a befektetésre
  • Pitch – az ötlet bemutatása

________________________________________

Tárgynév: Innovációs alapok - startup vállalkozások indítása és működtetése I. (Hungarian Startup University Program, HSUP I.)

A tárgy szabadon választható, 4 kretites

Tárgykód: FBNXXXH3048

________________________________________

Keresd a tárgyat a Neptunban és tanulj velünk kicsit másképp!